Základní škola Vlašim, Březinská 1702

Noc s Andersenem

… u nás v Březinské jsme se pustili samostatnou cestou. Z noci jsme udělali odpoledne, termín jsme přehodili na středu před Velikonocemi a počet zúčastněných se ustálil až v den konání.

               To ale vůbec nevadilo a myslím, že se hra na hledání Kaye z pohádky o Sněhové královně všem líbila. Děti si prošly místnosti s úkoly, blížícími se těm, které musela plnit malá Gerda. Navštívily květinovou čarodějku, u které poznávaly květiny, u princezny a prince přiřazovaly zvířata k pohádkám a skládaly princeznovské puzzle, loupežnická dcerka jim uložila sestavit v chňapkách dřevěnou skládanku nebo zavázat tkaničku a u Laponky a Finky lovily a poznávaly ryby. Všechno vyvrcholilo v místnosti u zrcadla, které musely poskládat ze střepů získaných odměnou při plnění úkolů.

Ale to ještě nebyl konec… Na složeném zrcadle se objevila obrázková šifra, která po vyluštění poslala účastníky pro mrazivou sladkou odměnu.

Mgr. Radomíra Daňková