Základní škola Vlašim, Březinská 1702

ODPOLEDNE S ANDERSENEM NA ZŠ BŘEZINSKÁ

Ve čtvrtek 30. března proběhlo na naší škole „Odpoledne s Andersenem“. Asi čtvrtina žáků naší školy přijala pozvání na tuto akci a nechala se okouzlit příběhy Ferdy Mravence známého spisovatele a ilustrátora Ondřeje Sekory. Putovali jsme po škole společně s šikovným Ferdou, popleteným broukem Pytlíkem a parádivou slečnou Beruškou. Paní učitelky nejprve přečetly příběh z Knížky Ferdy Mravence a pak následovala vždy nějaká zajímavá a tematicky zaměřená aktivita. Závodili jsme ve skládání obrázku z částí, vyráběli zápich s vyobrazením Ferdy, hráli hru V kostce se zaměřením na pohádky, skládali puzzle s Ferdou a hlemýžděm. Na všechny, kterým při čtení, poslechu a plnění úkolů vyhládlo, čekalo v naší kuchyňce chutné pohoštění. Na závěr milého setkání všichni obdrželi malou odměnu, která jim bude připomínat naše pohádkové setkání.                                                                      žáci a paní učitelky ze ZŠ Březinská