Vodní dům

Dobrodružství s vodníkem Švihákem ve Vodním domě v Hulicích

V pátek 24. května se po několika dnech chladného a deštivého počasí konečně vyčasilo a my se plni očekávání vydali na dobrodružnou výpravu do Vodního domu v Hulicích. Zde nás přivítala milá paní lektorka, která nás nejprve seznámila s živočichy, kteří žijí ve vodě nebo v její blízkosti. Potom jsme se vydali se síťkou na lov drobných vodních organismů. Pouhým okem jsme pozorovali pulce, žáby a plovatky bahenní, s pomocí lupy jsme pak prozkoumali například larvy vážek.

Po svačině jsme si prohlédli moderní interaktivní expozicí. Vytvořili jsme společnými silami mraky, prošli se bouřkou a zaposlouchali se do zvuků vody a živočichů žijících v jejím okolí. Také jsme si vyrobili kelímek z papíru a ve vodním baru ochutnali různé druhy vody – pramenitou, minerální, ze Želivky.

Největším zážitkem byly hrátky s vodou v atriu Vodního domu, kde jsme pomocí čerpadel, pump, vodních mlýnků, hrází a rozvodníků ovládali umělé vodní toky.

Z Vodního domu jsme odjížděli příjemně osvěženi, plni nových zážitků a zkušeností. Určitě se sem v budoucnu rádi vrátíme.

žáci a učitelé ze ZŠ Březinská