Základní škola Vlašim, Březinská 1702

Odpoledne s Andersenem

Ve čtvrtek 28. března proběhlo na naší škole „Odpoledne s Andersenem“. Asi čtvrtina žáků naší školy přijala pozvání na tuto akci a nechala se okouzlit pohádkovými příběhy známého pohádkáře Hanse Christiana Andersena. V předčítání celkem tří pohádek se střídaly paní učitelky i děti. Poslech jednotlivých pohádek proložily tematicky zaměřené aktivity. Po pohádce „Císařovy nové šaty“ následovalo zdobení šatů pro císaře. Po přečtení další pohádky proběhlo skládání puzzlů s vyobrazením malé mořské víly. Na všechny, kterým při čtení a poslechu vyhládlo, čekalo v naší kuchyňce chutné pohoštění, jehož součástí byla také malá soutěž v poznávání potravin podle vůně a chuti. Vyvrcholením druhé části odpoledne po přečtení pohádky „O princezně na hrášku“ bylo vytvoření plakátku, který shrnuje, co jsme během odpoledne ve škole prožili. Na závěr milého setkání děti obdržely malou pozornost – záložku, která jim bude připomínat naše pohádkové setkání.

Pani učitelky ZŠ Březinská